Teren

Colours Bez Barier

Chcemy zaoferować jak najlepsze warunki dla osób niepełnosprawnych.

Projekt Colours Bez Barier został stworzony, by wszyscy mogli się cieszyć muzyką oraz licznymi atrakcjami dodatkowymi oraz aby ułatwić pobyt na festiwalu.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, podczas tegorocznej edycji Colours of Ostrava przygotowaliśmy szereg zniżek i dodatkowych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom wszyscy będą mogli cieszyć się muzyką oraz licznymi atrakcjami dodatkowymi bez przeszkód na bezbarierowym terenie Dolnych Witkowic. 

Oprócz dotychczasowych udogodnień przygotowujemy szereg nowości dla naszych niedowidzących i niedosłyszących gości. Dla osób niedowidzących przygotowaliśmy podstawowe informacje w praktycznym festiwalowym przewodniku w języku Braille'a, plan dotykowy terenu z oznaczeniami wszystkich scen festiwalu, a także specjalny model Auli Gong w 3D. Dla osób niedosłyszących proponujemy wybrane panele Meltingpot z interpretacją na język migowy. Zinterpretowane zostaną również wybrane koncerty. 

Standardem jest zniżka na bilet dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością. Istnieje możliwość zapewnienia bezbarierowego zakwaterowania w jednym z kilku Ostrawskich hoteli, a także na festiwalowym campingu w pobliżu festiwalu. Pomagamy także w rezerwacji parkingu przy głównym wejściu na teren festiwalu. 

Dbając o wygodę niepełnosprawnych uczestników, przygotowaliśmy wszystkie najważniejsze usługi w jednym miejscu przy głównej festiwalowej bramie. 

Szczegółowe informacje o projekcie tutaj.