Patrick McKeown

Patrick McKeown

Irlandia 21.7.2023 / 17:30 - 18:30
Vítkovice Gong stage

„Oddychanie to niezwykłe narzędzie, które może zmienić całe nasze życie. Jest jednocześnie proste, bezpłatne i dostępne dla każdego”. Patrick jest wiodącym międzynarodowym ekspertem w dziedzinie technik oddychania i snu. Jest autorem "The Oxygen Advantage" i kilku innych bestsellerów. W ciągu ostatnich dwudziestu lat pomógł tysiącom osób poprawić ich zdrowie i jakość życia, w tym m.in. elitarnym jednostkom wojskowym SWAT, trenerom olimpijskim i sportowcom. Jego wizją jest to, że pewnego dnia każdy człowiek będzie w stanie zrozumieć i wykorzystać moc oddechu.

Jako dziecko Patrick cierpiał na ciężką astmę. Kiedy w 1998 roku natknął się w gazecie na artykuł o metodzie oddychania Buteyko próbował udrożnić nos za pomocą tego ćwiczenia i był zaskoczony rezultatem. Dlatego też postanowił dogłębnie studiować oddychanie. Został twórcą, CEO i dyrektorem ds. edukacji w Oxygen Advantage®, dyrektorem ds. edukacji w Buteyko Clinic International oraz prezesem Buteyko Professionals International. Jej celem jest umożliwienie większej liczbie osób lepszego oddychania, lepszego samopoczucia i realizacji swojego potencjału każdego dnia.

Nowatorska książka Patricka "The Oxygen Advantage" została przetłumaczona na 16 języków. Jego najnowsze książki to: "Atomic Focus" (2021), "The Breathing Cure" (2021) i "Breathing for Yoga" (2023).

Obecie Patrick mieszka na zachodzie Irlandii z żoną i córką, starając się żyć prosto i codziennie znaleźć czas na spacery na łonie natury.