Mamy dla Was ważną wiadomość: tegoroczna edycja Colours of Ostrava będzie całkowicie bezgotówkowa! Na terenie festiwalu będzie można płacić tylko kartami płatniczymi (VISA, Mastercard,...), telefonami lub zegarkami, czyli tak, jak wszędzie indziej - w sklepach, restauracjach czy punktach usługowych.
Nie będziemy przyjmować gotówki nigdzie - czy to w budkach z napojami, jedzeniem, gadżetami, towarami czy usługami takimi jak np. skrytka depozytowa. Rozumiemy, że to duża zmiana, ale wierzymy, że docenicie ją tak samo, jak odwiedzający wiele innych wydarzeń. Doświadczenia z zagranicznych festiwali mówią, że płatności kartą przyczyniają się do szybszej i wygodniejszej obsługi. Po prostu podchodzicie, płacicie bezgotówkowo i idziecie dalej :-) Dodatkowo nie musicie martwić się o pilnowanie gotówki, którą macie przy sobie i nie musicie odwiedzać bankomatów.
Akceptujemy wszystkie główne typy i rodzaje kart płatniczych (debetowe, kredytowe - VISA, Mastercard...), a wszystkie punkty sprzedaży będą wyposażone w terminale płatnicze. Ten system sprawdzi się w każdej sytuacji, gwarantujemy to.
Ponadto klienci České spořitelny, którzy posiadają kartę VISA, otrzymają zwrot 5% od każdego zakupu dokonanego na festiwalu.
Uwaga, pragniemy Was uspokoić - NIE jest to system bezgotówkowy, który być może znacie z innych festiwali - chip na rękę, na który w skomplikowany sposób wpłacalibyście środki i monitorowaliście, ile Wam zostało. W naszym przypadku zapłacicie własną kartą lub telefonem jak w każdym innym sklepie poza festiwalem. Nie będziecie musieli wpłacać pieniędzy wcześniej, ani w trakcie festiwalu oraz nie będziecie musieli prosić o zwrot pieniędzy po festiwalu.
A jeśli nie macie karty płatniczej lub nie chcecie jej zabierać na festiwal, też mamy dla Ciebie rozwiązanie: na stoisku merchandisingowym przy głównej bramie festiwalowej będziemy mieć doładowane karty o następujących wartościach : 500 CZK, 1000 CZK, 2000 CZK i 3000 CZK. Są to wstępnie doładowane karty płatnicze we współpracy z Sodexo. Karta jest jednorazowa, nie można jej doładować.
A więc w tym roku - zabierzcie karty ze sobą!
Pytania i odpowiedzi:
Czy chip, który jest częścią opaski identyfikacyjnej, będzie również używany do płatności?
- Nie, płacicie na festiwalu zwykłą kartą płatniczą, nie będziemy używać chipa identyfikacyjnego na festiwalowej opasce do płatności na miejscu. Wystarczy przyjść na festiwal z kartą płatniczą, telefonem lub bransoletką, których używasz na codzień w sklepach.
Jakie typu kart płatnicznych będą przyjmowane?
- Debetowe, kredytowe, wszystkie typy kart - Mastercard, VISA, ....
Co jeśli nie mam karty płatniczej lub nie chcę jej zabierać na festiwal?
- Na stoisku merchandisingowym przy głównej bramie festiwalowej będziemy mieć doładowane karty o następujących wartościach : 500 CZK, 1000 CZK, 2000 CZK i 3000 CZK. Są to wstępnie doładowane karty płatnicze we współpracy z Sodexo. Karta jest jednorazowa, nie można jej doładować.
- Karty nie trzeba będzie zwracać. Saldo karty można sprawdzić na portalu internetowym Sodexo lub dzwoniąc na infolinię klienta Sodexo Benefits, gdzie po wprowadzeniu numeru karty automat głosowy poinformuje posiadacza karty o aktualnym saldzie. Dodatkowo możesz pobrać aplikację Sodexo, dzięki której będziesz mógł monitorować stan środków na karcie.
Czy będą jakieś wyjątki, w których będzie można zapłacić gotówką?
- Nie, na terenie festiwalu będzie można i będzie trzeba płacić kartą we wszystkich punktach sprzedaży – od namiotów piwnych, stoisk z jedzeniem i sklepikami. towarami po magazyny. Na campingu będzie można zapłacić kartą lub gotówką.
Czy będę mógł dać napiwek kelnerowi?
- Tak, oczywiście też o tym myślimy i taka opcja będzie dostępna.
Czy będzie można anulować transakcję otrzymać zwrot pieniędzy w przypadku błędu?
- Tak, będzie to możliwe w każdym punkcie sprzedaży.
