Burna Boy wyprzedany stadion w Londynie! Czeka go finał Ligi Mistrzów!

INNE 05.06.2023

Nigeryjski wokalista Burna Boy triumfuje! Jako pierwszy afrykański artysta wyprzedał Stadion Olimpijski w Londynie (London Stadium) mogący pomieścić 80 000 widzów! Koncertuje z dziewiętnastoma muzykami i tancerzami na kilku wybranych najważniejszych światowych festiwalach, ma wystąpić na Lidze Mistrzów Finał w Stambule, a już w lipcu goście festiwalu Colours of Ostrava zobaczą jego spektakularny koncert, który będzie wielkim muzycznym wydarzeniem!

„Obecna trasa koncertowa Burna Boya i zainteresowanie nią potwierdza, że ​​jest on dziś jedną z największych światowych gwiazd muzycznych. Cieszę się, że np. Ostrawa, obok festiwalu Roskilde, stanie się jednym z nielicznych miejsc w Europie, gdzie Burna Boy zagra swój wielki show. A wszyscy fani muzyki, niezależnie od gatunku, powinni zobaczyć jego koncert” – zachwyca się dyrektor Colours of Ostrava, Zlata Holušová.

Jej słowa potwierdza również The Guardian w czterogwiazdkowej recenzji londyńskiego występu: „Burna Boy przeszedł do historii – został pierwszym afrykańskim artystą, który w pojedynkę wyprzedał stadion w Wielkiej Brytanii… Jego różnorodna setlista jest pełna dumy z dziedzictwa kulturowego piosenkarza, fanów i współpracowników. Koncert potwierdza jego status gwiazdy."

Przeczytajcie entuzjastyczne recenzje koncertu w Londynie:

Wokalista, raper, twórca hitów, producent - Burna Boy przybędzie na Colours z zespołem The Outsiders! Niezwyciężony zdobywca największych scen koncertowych, który doprowadził do obłędu całą planetę. Jest nazywany Afrykańskim Gigantem i uważany za afrykańską supergwiazdę oraz dar niebios w swojej rodzinnej Nigerii. Ma na swoim koncie nagrodę Grammy i wiele nominacji, m.in. do All Africa Music Awards czy BET Awards. Ze względu na oglądalność jego klipów serwis Youtube prawdopodobnie musi działać na dodatkowych silnikach, tak jak i inne platformy streamingowe z miliardami jego słuchaczy. W zeszłym roku błyskawicznie wyprzedał nowojorski Madison Square Garden, a kiedy przyjechał do Barcelony na Primaverę, organizatorzy z góry ostrzegali: Burna Boy jest nie do zatrzymania, więc proszę ustąpić miejsca temu afrykańskiemu gigantowi.