LP

LP

Stany Zjednoczone 20.7.2017 / 18:30 - 19:45
Česká spořitelna stage

Zasłynęła stojąc za sukcesami przebojów Rihanny, Cher, Christiny Aguilery, Backstreet Boys czy Rity Ory. Ogromny talent artystki potwierdza jej najnowszy album „Lost On You”.

"LP należy do gatunku artystów, którzy sprawiają, że sala pełna publiczności wstrzymuje oddech, a pod koniec występu wszyscy zrywają się z krzeseł do owacji na stojąco" - podsumowuje jej występy na żywo LA Times. Mówi o sobie,że jest piosenkarką z włoskimi korzeniami. Gdyby nie tatuaż ze statkiem na piersi, kręcone włosy i ukulele w ręku, można by ją pomylić z młodym Bobem Dylanem, a wszystko przez jej smukłą sylwetkę i garniturowe stroje. Artystkę wyróżnia ogromne zaangażowanie w tworzoną muzykę, a każdą kompozycję wypełnia odpowiednią ilością dramatu i melodii. Zawsze powtarza, że celem muzyki jest sprawienie by ludzie czuli się lepiej. Jej sposób? Atrakcyjna mieszanka rocka, folku, americany i popu, szczypta elektroniki, dużo gitarowych brzmień i fenomenalny głos. Nazywa to "big indie" albo "stadionowy folk". 

Urodzona i wychowana w Nowym Jorku, obecnie mieszka w Los Angeles. Przełom w jej karierze rozpoczął się wraz z utworem "Into the Wild", który został wykorzystany w amerykańskiej kampanii reklamowej sieci Citibank, a następnie pojawił się na albumie "Forever for Now", wyprodukowanym przez Roberta Cavallo (Green Day, Linkin Park, Dave Matthews Band). Na przestrzeni lat współpracowała z takimi twórcami, jak m.in. Billy Steinberg, Isabella Summers (z zespołu Florence and the Machine), Claude Kelly, Carl Ryden i Rob Kleiner. Jeszcze większy sukces przyniósł singiel "Muddy Waters",  który został pierwszym singlem zapowiadającym jej czwarty album studyjny. W czerwcu 2016 roku zagrała gościnnie w serialu "Orange Is the New Black". Ogromny talent artystki potwierdził sukces jej najnowszego albumu „Lost On You”