Teren

Wielki Świat Techniki

Eksperymenty i interaktywne eksponaty, które zapierają dech w piersiach!

CO TO JEST ŚWIAT TECHNIKI?

Interaktywne centrum naukowe, składające się z Małego Świata Techniki U6, znajdującego się w budynku byłej VI centrali energetycznej na terenie Dolnych Vitkowic oraz Wielkiego Świata Techniki, zlokalizowanego tuż obok w imponującym budynku, zaprojektowanych przez genialnego Josefa Pleskota. 

Muzeum podzielone zostało na cztery wystawy stałe: Świat Dzieci, Świat Nauki i Odkryć, Świat Cywilizacji i Świat Przyrody. Eksponaty zostały przedstawione w sposób zabawny i przystępny dla każdego, niezależnie od wieku. Zarówno starsi, jak i młodsi mogą tutaj odkrywać, bawić się i odpoczywać. Wspólnym mianownikiem wszystkich światów jest wiedza poprzez gry i zabawy, bez nudnych podręczników pełnych liczb. Tutaj na własne oczy możesz przekonać się jak działa wehikuł czasu, jak funkcjonuje ludzkie ciało, czy zrozumieć co to jest tęcza lub burza z piorunami i wiele więcej!

ATRAKCJE PODCZAS COLOURS OF OSTRAVA 

- W ramach festiwalu Colours of Ostrava na wszystkie wystawy obu interaktywnych muzeów dzieci mają wstęp wolny (do 15 lat oraz do 140 cm wzrostu). Uwaga! Wstęp tylko pod opieką osoby dorosłej.

- ŚWIAT TECHNIKI jest częścią programu Family Park. Najmłodsi uczestnicy (dzieci do 6 lat) mogą odwiedzić zaprojektowany specjalnie z myślą o nich Dětský Svět.

- Nowa wystawa 'Świat Indonezji' - poznaj tajemnice wyspy Nowej Gwinei i całej Indonezji na Pacyfiku i na wyspach Salomona. Jest to największa tego typu wystawa w historii Dolnych Witkowic. (dorośli opłata: 50 CZK)

- Punkt SCIENCE - stanowisko pełne eksperymentów naukowych, rozrywek i wyzwań, ponadto w okolicy dostępne będą dwa nasze żyroskopy. Wstęp dla uczestników Colours of Ostrava wolny. 

GODZINY OTWARCIA PODCZAS COLOURS OF OSTRAVA:
środa: 12:00 - 20:00
czwartek - sobota: 11:00 - 20:00

JAK NAS ZNALEŹĆ?

STAŁY PROGRAM ŚWIATA TECHNIKI

- EKSPOZYCJE - Cztery stałe wystawy interaktywne i rozrywkowe, koncentrujące się na nauce i technice
- 3D CINEMA - Wysokiej klasy kino 3D dla 194 osób
- SCIENCE THEATER - Profesor Krzemik i jego zespół zaprasza na szalone eksperymenty na 3 piętrze w Wielkim Świecie Techniki
- LATO - interaktywne zabawy dla dzieci, program również w języku angielskim.

Godziny otwarcia muzeum w trakcie wakacji:
niedziela - czwartek 10:00 - 18:00
piątek - sobota 10:00 - 20:00

 

 

Nie przegap przyszłorocnej edycji
» COLOURS OF OSTRAVA »

Kup bilet