Zebraliście ponad 140 tysięcy CZK - dziękujemy!

INNE 18.07.2022

Uczestnicy Colours of Ostrava poprzez udział w akcji Oranžových kolech Nadace ČEZ zebrali ponad 140 000 koron dla organizacji ostrawskiej Kola pro Afriku i MIKASA.

Dyrektor festiwalu Zlata Holušová wręczyła czeki przedstawicielom organizacji non-profit na głównej scenie przed koncertem holenderskiego zespołu Chef'Special. „Cieszę się, że nasi partnerzy oferują odwiedzającym tak ciekawe aktywności w ramach swojej promocji na festiwalu. Wspaniale, że wszyscy razem pomagamy” – powiedziała Zlata.

Stowarzyszenie Mikasa, które otrzymało 71 545 koron, pomaga osobom z autyzmem i ich bliskim znaleźć drogę do szczęśliwego życia. „Przekażemy darowiznę na budowę Domu Mikasa, który zapewni miejsce ośmiu osobom z autyzmem. Dzięki wykwalifikowanej kadrze otrzymają odpowiednią pomoc i wsparcie, a ich bliscy będą mogli odpocząć od wymagającej opieki nad dorosłym dzieckiem” – podziękował dyrektor organizacji Michal Panáček, który uważa, że ​​Dom Mikasa może stać się inspiracją dla innych organizacji w całym kraju.

Firma non-profit Kola pro Afrika, która dzięki energii odwiedzających Colours otrzymała 70 583 koron, od ponad 10 lat pomaga zachodnioafrykańskiej Gambii, do której z Czech przywożone są stare i niepotrzebne rowery. „Darowizna Fundacji ČEZ zostanie wykorzystana na zakup nowych części zamiennych do rowerów, które uczniowie z Gambii będą mogli wykorzystać przez cały okres swojej nauki w wymagającym piaszczystym terenie” – wyjaśniła dyrektor firmy Petra Mičková. Według niej, dodatkową zaletą tej pomocy jest tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców Gambii, którzy jako mechanicy świadczą regularne serwisy rowerowe.