W tym roku wytańczyliście 300 000 Kč!

23.07.2019

Wiecie, że to już 10. edycja akcji "Tanec pro život" ("Taniec dla życia“)? Tym razem Wasze działania na festiwalu przyczyniły się do ratowania podmokłych terenów w rejonie morawsko-śląskim oraz wsparły działania prowadzone przez ostrawski oddział Armii Zbawienia. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać 271 472 koron, które zostały zaokrąglone do 300 tysięcy przez spółkę Liberty Ostrava!

Podobnie jak w poprzednich latach, projekt charytatywny "Tanec pro život" ("Taniec dla życia“) był częścią Colours of Ostrava oraz "Festiwalu na ulicach".

W tym roku, w projekcie uczestniczyło aż 4583 osób! Wspólnymi siłami wytańczyliście dla dwóch organizacji charytatywnych ponad 270 tysięcy czeskich koron! Dzięki Waszej pomocy organizacja Liberty Ostrava wpłaci 300 000 CZK na rzecz Armii Zbawienia oraz Czeskiego Związku Ochrony Przyrody Salamandr, który ochrania mokradła w dorzeczach Ostrawicy i Morawki.

Pomagaliście naśladując choreografię przygotowaną przez profesjonalnego tanczerza. Poprzez każdy prawidłowo wykonany ruch zdobywaliście punkty, które potem były zamieniane w pieniądze. Po wykonanym tańcu, każdy z Was mógł wybrać, do której z fundacji trafią zarobione pieniądze. Do wyboru mieliście dwie opcje. Pierwszą z nich było wsparcie Armii Zbawienia, która chce zapewnić profesjonalna opiekę medyczną każdemu, kto jej potrzebuje. Dodatkowym jej celem jest zorganizowanie programów profilaktycznych i edukacyjnych podnoszących świadomość pracowników służby zdrowia w dziedzinie opieki nad bezdomnymi. Drugi projekt to odnowa mokradeł w dorzeczach Ostrawicy i Morawki, zagospodarowanie tamtejszych terenów podmokłych zachowując przy tym naturalne i niezbędne zasoby wody w krajobrazie oraz zagrożone gatunki roślin. Tereny te są utrzymywane przez Czeski Związek Ochrony Przyrody Salamandr.

"Tanec pro život" ("Taniec dla życia“) jest organizowany w ramach Colours of Ostrava i Festiwalu na ulicach już od 2010 roku! Do tej pory w projekcie uczestniczyło prawie 50 000 festiwalowiczów, którzy wytańczyli już 3,9 miliona czeskich koron dla 32 organizacji regionu śląsko-morawskiego.