S+C+A+R+R a Axel Thesleff na Colours of Ostrava 2022

OGŁOSZENIA NOWYCH ARTYSTÓW 13.01.2022

Na tegoroczny festiwal przyjadą wschodzące gwiazdy muzyki elektronicznej z Francji i Finlandii!

S+C+A+R+R (Francja)

Bajecznie nadprzyrodzone alter-ego S + C + A + R + R narodziło się w zapomnianym studiu na francuskiej wsi. W swoim nowym projekcie jego twórca Dan Levy leczy swoją duszę po bolesnym zerwaniu artystyczno-partnerskim z piosenkarką Olivią Merlahti. Już pierwszy takt scenicznego show „The rest of my days” to wybuch wyzwalającego uczucia pełnego słodko-gorzkich emocji, a wszystko to  w rytmie kojącego melancholijnego electropopu.

S + C + A + R dominuje w salach koncertowych we Francji, a jego piosenki przyciągnęły również uwagę przemysłu filmowego. Ścieżka dźwiękowa do filmu Netflix "I lost my body" była wielokrotnie nagradzana na festiwalach filmowych na całym świecie. Film zdobył także nagrody na prestiżowym festiwalu filmowym w Cannes.

Axel Thesleff (Finlandia)

Długowłosy muzyczny introwertyk i ponad pół miliarda streamów na Youtube z tylko jednego utworu. Wschodząca gwiazda fińskiej muzyki elektronicznej Axel Thesleff zachwyca kontrastami. Niekończące się godziny poszukiwań różnych dźwięków i melodii przekształca w eklektyczne kompozycje, łączące muzykę elektroniczną ze światem surowych gitar i perkusji. Jednak nie zdziwcie się, gdy trapowa kompozycja doprawiona rockiem lub metalem zostanie przepleciona partiami orkiestrowymi, lub tradycyjnymi wschodnimi melodiami.

Oprócz tanecznego hitu "Bad Karma" artysta stoi za znacznie bardziej wyszukanymi projektami. Swój najnowszy album stworzył w ramach projektu "The Outlaw Ocean", którego inicjatorem był dziennikarz śledczy Ian Urbina. Axel jest całkowicie zanurzony w tajemniczych odchłaniach międzynarodowej przestępczości i wykorzystuje swój medytacyjny album, by zwrócić uwagę na ukryty świat handlarzy narkotyków, przemytników i uchodźców. Lubi występować w nietradycyjnych miejscach, jak na lodowej równinie za kołem podbiegunowym czy w kostarykańskiej dżungli. W Czechach po raz pierwszy zaprezentował się na specjalnej imprezie Hotspot w Dolnych Witkowicach, co zwiastuje, że na Colours of Ostrava 2022 czeka na nas również multiinstrumentalny pokaz wizualny.