Pytania i odpowiedzi dotyczące przeniesienia festiwalu na 2021 rok

Organizacyjne 08.05.2020

Mamy odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące przeniesienia festiwalu.

Jaki jest nowy termin festiwalu Colours of Ostrava?
Colours of Ostrava odbędzie się w dniach: 14.07-17.07.2021 r. (niezmiennie: środa-sobota).

Czy w 2021 roku możemy się spodziewać tego samego programu?
Postaramy się przenieść cały tegoroczny program na następny rok - w tym koncerty głównych headlinerów i większości innych wykonawców. Jak dotąd otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od przedstawicieli zespołów, jesteśmy w tym razem, więc wierzymy, że się uda. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Dlaczego nie zdecydowaliście się przenieść festiwal o kilka miesięcy, na przykład na wrzesień?
W innych terminach w tym roku, na przykład jesienią, nie byliśmy w stanie zagwarantować tego samego programu, który przygotowaliśmy na lipiec. Nie jest też wcale pewne, czy granice zostaną otwarte we wrześniu, a także czy wydarzenia muzyczne będą mogły wtedy bezpiecznie się odbyć. Ponadto letnia atmosfera i gorące wieczory i noce tworzą klimat Colours of Ostrava 🙂

Myśleliście o wyłącznie czeskim festiwalu, gdyby zagraniczne zespoły nie mogły przyjechać?
Zastanawialiśmy się nad tym przez chwilę, ale bez zagranicznych zespołów i uczestników to po prostu nie to samo.

Co mogę zrobić z biletami na ten rok?
Zakupione bilety zachowują ważność na 2021 rok. Nie ma potrzeby ich wymiany ani aktualizacji w żaden sposób. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdybyście zatrzymali swoje bilety i w ten sposób wsparli nasz festiwal, jego idee i organizację. Rozumiemy jednak, że niektórzy z Was w tej trudnej sytuacji będą prosić o zwrot. W najbliższych dniach zespół joyStore by Going. skontaktuje się ze wszystkimi, którzy nabyli bilety i przedstawi instrukcję dotyczącą realizacji ewentualnych zwrotów. Jeśli Wasze bilety pochodzą z czeskiego sklepu, piszcie na: informace@colours.cz. Jeżeli kupiliście bilety na innych portalach, prosimy, kontaktujcie się bezpośrednio ze swoimi punktami sprzedaży.
Jeśli macie pytania lub wątpliwości, piszcie do nas na: info@colours.pl.

Co z biletami jednodniowymi?
Jeśli możecie, zachowajcie bilety jednodniowe na przyszły rok, przynajmniej do czasu ogłoszenia programu poszczególnych dni festiwalu. Postaramy się poinformować Was o wszystkim jak najszybciej.

Co z biletami dla dzieci powyżej 140 cm do 15 roku życia?
Bilety te zachowują ważność do 2021 roku. Jeśli Twoje dziecko ma bilet dziecięcy na 2020 rok i w tym czasie przekroczy 15 lat przed datą festiwalu w 2021 roku, to brany będzie pod uwagę wiek w 2020 roku.

Co z wejściówkami na camping?
Wszystko pozostaje ważne do 2021 roku, a bilety campingowe i parkingowe również będą podlegać zwrotowi.

Czy bilety na 2021 są już w sprzedaży i ile kosztują?
Tak, ale karnety kupicie wyłącznie za pośrednictwem czeskiego e-shopu. Cena karnetu czterodniowego to 2 990 CZK (to cena ostatniej puli przedsprzedażowej, na którą przestaliśmy sprzedawać bilety na ten rok).

Jak mogę Was teraz wesprzeć?
Jeśli zatrzymasz swoje bilety na przyszły rok, wyrazisz nam swoje najwyższe wsparcie. Możecie też nas wesprzeć, kupując karnety na 2021 rok. Przygotowujemy dla Was również nową kolekcję merchandisingu, która będzie dostępna wkrótce. Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia? Bo pozwoli nam to zachować zaliczki wypłacone artystom oraz kontynuować przenosiny i przygotowanie się do festiwalu w 2021 roku.

Czy będziecie mieć wakacje latem, w czasie kiedy festiwal powinien się odbywać? :-)
Nie, jesteśmy w trakcie negocjacji w sprawie przeniesienia programu, a także w trakcie rozmów z partnerami festiwalu, dostawcami itp. Z pewnością wykorzystamy ten czas, aby ulepszyć feestiwal, przemyśleć i zaplanować nowe kwestie. W między czasie uruchomiliśmy Colours TV i być może będą pojawiać się tam niespodzianki, o których poinformujemy Was z czasem. Na pewno oprócz tego będziemy mieć trochę wolnego czasu, będzie to ogromna zmiana dla całego zespołu.

Czy Colours of Ostrava przetrwa?
Nie ukrywamy, że taka zmiana, na mniej niż trzy miesiące przed rozpoczęciem festiwalu, jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Nie chodzi tylko o nas, ale także o artystów, dostawców, współpracowników, pracowników tymczasowych, osób obsługujących stoiska i wielu innych związanych z festiwalem. Niemniej jednak jesteśmy optymistami i dzięki Wam oraz wsparciu partnerów i sympatyków stworzymy ten festiwal po prostu rok później.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas: info@colours.pl. Dziękujemy!