Post-grunge'owi Modest Mouse pierwszy raz w Czechach! Na Colours 2022!

OGŁOSZENIA NOWYCH ARTYSTÓW 15.12.2021

Kultowa ikona indie rocka po raz pierwszy wystąpi w Czechach, na naszym festiwalu.

Jeden z najbardziej oryginalnych i imponujących zespołów na amerykańskiej scenie post-grunge, w przeszłości osiągnął szczyty mainstreamowej sławy. Dzięki utworowi "Float On" otrzymali nominację do nagrody Grammy i przyciągnęli armię wiernych fanów na całym świecie. Ale Panowie nigdy się nie spieszyli i wydali tylko sześć albumów w ciągu ostatnich trzydziestu lat. A teraz przyszła kolej na siódmy - "The Golden Casket"

Twórczość słynnego frontmana Isaaca Brocka wyróżnia się wyjątkową liryką pełną szorstkości, humoru i nihilizmu. Interesują go częstotliwości radiowe, fale przepływające przez nasze ciała i wszystkie dziwne, nowe technologie, co odzwierciedla w swoich tekstach. Jeśli chodzi o muzykę to Modest Mouse twardo stąpają po ziemi, grając gitarowe riffy w stylu indie rocka zmierzające w stronę psychodelii i melodyjnego popu.

 

Teraz Modest Mouse wymyślili coś nowego, nieoczekiwanego, ale jednocześnie nie chcieli pozbyć się wszystkiego, co stare. W każdym razie - nadal brzmią jak zespół, który jest gotowy zamienić koncerty w niezapomniane wydarzenia.