Para Hockey Aréna LIBERTY Ostrava: 1800 gości i 375 kilometrów

INNE 18.07.2022

1800 gości, którzy odwiedzili Colours of Ostrava, przejechało 375 kilometrów na parahokejowych trenażerach. Odwiedzający Colours of Ostrava, a także Street Festival przekazali łącznie 200 000 koron na wsparcie nowej drużyny parahokejowej Flamingos Ostrava.

Dzięki temu sportowcy z niepełnosprawnościami będą mogli dokupić dodatkowy sprzęt do treningów oraz wynająć nawierzchnie lodowe. 


Firma LIBERTY Ostrava wraz z organizacją Parahockey ČR postawiła na Colours Para Hockey Arena, gdzie festiwalowicze mieli okazję zagrać w parahokej, spróbować strzelania do bramki z symulatora parahokejowego, a także zebrać fundusze dla sportowców z niepełnosprawnościami. Każdy przejechany przez uczestników kilometr ostrawska huta zamieniła w pieniędze, które będą stanowić realne wsparcie dla sportowców.

„Nasza firma współpracuje z parahokeistami od 2019 roku, kiedy zarezerwowaliśmy większą liczbę biletów dla pracowników huty w ramach wsparcia mistrzostw świata w parahokeju, które po raz pierwszy odbyły się w Ostrawie. Nasi koledzy pomogli stworzyć tam świetną atmosferę. Byliśmy więc już generalnym partnerem imprezy na kolejnych mistrzostwach w 2021 roku. Cała publiczność była pod ogromnym wrażeniem zaangażowania sportowców" – powiedział Radim Raszka, specjalista ds. CSR w LIBERTY Ostrava.

„W ciągu ostatnich trzech lat Ostrawa stała się w zasadzie światowym miastem parahokeja, również dzięki wsparciu LIBERTY Ostrava. To ogromna szansę dla naszych sportowców, Parahokej zmienił życie wielu ludzi” – ujawnił menedżer czeskiego parahokeja Jiří Šindler.

Tak jest również w przypadku Lucky Sobotkovej i Milana Rábika, którzy przez całe cztery dni festiwalu pomagali odwiedzającym wypróbować symulator sań parahokejowych oraz strzelać do bramki kijami hokejowymi. To było dla nich wyczerpujące, ale oboje świetnie się bawili. Cieszyli się, z tego, że mogli otworzyć świat niepełnosprawnych dla znacznie większej liczby osób.