LP wydała nowy singiel i klip

INNE 19.11.2020

LP będzie jedną z gwiazd Colours of Ostrava 2021. Ta amerykańska piosenkarka i kompozytorka wydała 19 listopada nowy singiel zatytułowany "How Low Can You Go"

Przy pracy nad piosenką brał udział ten sam zespół, który współpracował przy tworzeniu "The One That You Love" i "Lost On You". Hit wspiął się na szczyty list przebojów w 18 krajach i przekroczył już miliard odtworzeń. LP przy tworzeniu piosenki pracowała ze swoimi długoletnimi współpracownikami - Mike'em Del Rio i Natem Campanym.

Trio skomponowało i nagrało piosenkę w hotelu El Ganzo w San José del Cabo w Meksyku. Pracowali także w studiu nagrań Hotel Havana w Highland Park w Los Angeles. Powstała medytacyjna, przemyślana i jednocześnie zmysłowa piosenka, która odzwierciedla mieszankę uczuć opartych na nocnych przygodach, samopoznawaniu oraz głębi miłości. Wszystko to LP wyraża swoim nietypowym, intymnym głosem.

LP o nowym singlu: „'How Low Can You Go to' połączenie wielu dzikich nocy, które spędziłam w Nowym Jorku i Los Angeles. To chwile pełne pięknego, ale i niedoskonałego czasem szaleństwa. Często, aby dowiedzieć się czegoś o sobie i docenić to co mam, muszę doświadczyć w życiu najgorszych rzeczy. Dzięki temu wiem, czego chcę".

Piosence towarzyszy teledysk, który został nakręcony w hotelu El Ganzo, a wyreżyserował go Eric Maldin (Travis Scott, Gorgon City). Jest bardzo charakterystyczny, marzycielski i pełen religijnych symboli.

Eric Maldin dodaje: „Video do 'How Low Can You Go' to refleksja na temat przeszłego życia i jego transformacji w przyszłość. Chciałem pokazać różne obrazy, które są związane z doświadczaniem. W Meksyku panuje duży szacunek dla tego, co dzieje się po śmierci, dlatego chciałem zbadać ten obszar. LP jest świetną artystką, kreatywną i otwartą na pomysły. Wielkie dzięki dla niej i całej meksykańskiej ekipy za bezpieczne filmowanie w samym środku pandemii”.

LP: „Teledysk do 'How Low Can You Go' zabierze Cię w podróż przez to, co zainspirowało samą piosenkę - dzikie noce, których doświadczyłam przez lata i wspomnienie ludzi, których spotkałam. Czasami, jeśli spędzisz z kimś nawet krótki czas, zostawia to na Tobie głębokie wrażenie. Myślę o niektórych decyzjach, co by było gdyby... I myślę, że było wiele momentów, w których wybrałam ścieżkę diametralnie zmieniającą moje życie, taką, która doprowadziła mnie na skraj tego, co jest dobre, a co złe. Film pokazuje moje fantazje o tym, czego chciałam w jednej z takich chwil.”