Hiromi przybywa z kwartetem smyczkowym

OGŁOSZENIA NOWYCH ARTYSTÓW 21.10.2021

Bardzo się cieszymy, że genialna japońska pianistka jazzowa Hiromi zagości na Colours of Ostrava 2022 z kwartetem smyczkowym! Artystka zaprezentuje na żywo swój nowy album "Silver Lining Suite", który zaciera wszelkie granice między jazzem a klasyką.

Podczas pandemii Hiromi po raz pierwszy spotkała się z przymusową izolacją od swojej najlepszej przyjaciółki – publiczności. Po serii solowych koncertów transmitowanych ze słynnego tokijskiego klubu koncertowego Blue Note zdecydowała, że nie chce już więcej być sama na scenie. Poprosiła wtedy skrzypka Tatsuo Nishiego -  solistę New Japan Philharmonic, o stworzenie kwartetu smyczkowego, który z rockową energią pomógłby jej zatrzeć granicę między klasyką a jazzem. Zapierające dech w piersiach połączenie filharmonicznych muzyków z niepowtarzalnie brzmiącą Hiromi zaowocowało nowym albumem "Silver Lining Suite" i decyzją o wyruszeniu w światową trasę koncertową w tym właśnie składzie.

„Uważam, że istnieją tylko dwa gatunki muzyczne: ten, który chwyta mnie za serce i ten, który nie. Nie obchodzi mnie więc, w jakim pudełku znajdzie się ten album. Po prostu gram muzykę, która jest bliska mojemu sercu” - mówi Hiromi. To, jak bardzo tęskniła za koncertami, udowodniła na ceremonii otwarcia tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, kiedy jej niezwykle ekspresyjny akompaniament fortepianowy z tradycyjnego teatru kabuki stał się dosłownie internetowym viralem.