Festiwal na ulicach w centrum Ostrawy

INNE 11.06.2021

W ostatni weekend czerwca Ostrawa będzie świętować nie tylko zakończenie roku szkolnego, ale także powrót wydarzeń kulturalnych!

Festiwal na ulicach, organizowany przez zespół festiwalowy Colours of Ostrava od 2011 roku, po rocznej przerwie powraca do centrum Ostrawy!

Plac Masaryka, Rynek i przyległe ulice zdominują uliczni muzycy, zespoły, akrobaci, aktorzy i tancerze nie tylko z Czech, ale także z Polski, Niemiec, Austrii i Hiszpanii. Festiwal odbędzie się w piątek 25.06 oraz w sobotę 26.06 od 13:00 do 22:00. W tym roku Festiwal na ulicach nosi podtytuł "Art & Life" i ze względu na pandemię zaoferuje program, którego atrakcje będą rozrzucone po całym centrum miasta. 

Wstęp jest tradycyjnie bezpłatny, pod warunkiem przestrzegania wszystkich obowiązujących zasad. Więcej informacji znajdziecie na www.festivalvulicich.cz.

Dzień przed festiwalem odbędzie się symboliczne otwarcie ulic - oprowadzenie po mieście z przewodnikiem, który poruszy ciekawe tematy, takie jak m.in.: "Narodziny wielkiego miasta", "Śladami ostrawskich kawiarni", "Ostrawa pod osłoną nocy", czy "Miasto Gorzały i Rozpusty".

W piątek i sobotę odwiedzający Festiwal na ulicach zobaczą m.in. V.O.S.A .Theatre z oryginalnymi strojami i pokazami, akrobacje na szczudłach w wykonaniu zespołu Long Vehicle Circu, występy Prasečí cirkus dla dzieci i dorosłych, sztuczki Bratři v trick oraz nocne show Návštěvníci, obří loutky i wiele, wiele innych! 

Zagrają Janáčkova filharmonie Ostrava, Permoník Choir Karviná, Lovesong Orchestra i senegalscy bębniarze Batocu, Gangsters & Desperados Orchestra. Wystąpią również zespoły folklorystyczne takie jak: Slezský soubor Heleny Salichové, Moravský folklorní soubor Ševčík, Dětský folklorní soubor Krasničanek, Soubor lidových písní a tanců Hlubina a Hlubinka. Nie zabraknie także DJ-ów, zagrają dla Was - DJ Saurus Deep Sound Boy

Będziecie mogli potańczyć swing, wziąć udział we flashmobie flamenco lub warsztatach Beat up. Z Rapzzz Place będziecie mieli okazję rapować, zatańczyć czy poskakać na trampolinie. W strefie Design Zone będą na Was czekać dizajnerskie produkty. Nie zabraknie też artystów graffiti, atrakcji dla dzieci, zajęć sportowych, gier planszowych i stref chilloutu. 

Festival na ulicach jest organizowany przez twórców fesitwalu Colours of Ostrava. Odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Ostrawa. Generalny partner: Liberty Ostrava. Główny partner: Radegast. Patrnerzy medialni: Hitrádio Orion, Deník.