FAQ w związku z przesunięciem Colours na 2022 rok

Organizacyjne 31.03.2021

Mamy dla Was garść najważniejszych informacji w sprawie przeniesienia Colours of Ostrava na 2022 rok.

W czwartek 1 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy Was na live na naszej czeskiej stronie na Facebooku, podczas którego dyrektorka festiwalu Zlata Holušova i członkowie naszego zespołu będą odpowiadać na Wasze pytania. Odpowiedzi na najważniejsze kwestie znajdziecie poniżej:

Kiedy odbędzie się dziewiętnasta edycja Colours of Ostrava?
Nowy termin to 13-16 lipca 2022 r., od środy do soboty w Dolní Vítkovice w Ostrawie.

Nie podjęliście decyzji zbyt wcześnie? Co, jeśli sytuacja się poprawi, a latem będą mogły odbywać się imprezy kulturalne?
Jest dla nas jasne, że kolejne przesunięcie festiwalu rozczarowuje. Uwierzcie, że to dla nas wyjątkowo trudna decyzja. Wierzyliśmy i mieliśmy nadzieję przez cały rok. Niestety tak dużego festiwalu, jak nasz, nie można przygotować w ciągu kilku miesięcy. Teraz doszliśmy do momentu, w którym musimy podjąć ostateczną decyzję. Niestety, utrzymująca się zła sytuacja w związku z pandemią koronawirusa, niepewność i brak perspektyw na przyszłe miesiące oraz na miesiące letnie nie pozostawiają innego wyjścia, jak ponowne przesunięcie festiwalu.

Dlaczego nie zdecydowaliście się przenieść festiwalu na wrzesień, kiedy wydarzenia kulturalne mogą być już możliwe?
Niestety, we wrześniu lub w innym miesiącu niż lipiec, nie bylibyśmy w stanie zapewnić tych samych zagranicznych gwiazd, które obiecaliśmy rok temu. Ogólnie rzecz biorąc, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować poziomu programu, do którego jesteście przyzwyczajeni.

Jak przeniesienie dziewiętnastej edycji wpłynie na line-up w 2022 roku?
Postaramy się ponownie przenieść głównych headlinerów i większość zagranicznych zespołów na kolejny rok. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy kupili bilety na ten program i zatrzymali je na następny rok. Nie chcemy zawieść Waszego zaufania. Wciąż uważamy, że program festiwalu jest świetny i szkoda by było go stracić. Jest pełen ciekawych nazwisk, co zagwarantuje niezapomniane koncerty. Oczywiście ostateczny kształt line-upu będzie zależał od wyników negocjacji z managementem i konkretnych planów artystów na przyszły rok. Do tej pory otrzymaliśmy bardzo przychylne opinie od przedstawicieli poszczególnych zespołów, nadal jesteśmy w tym razem, więc wierzymy, że ponownie się uda. O postępach będziemy Was informować na bieżąco.

Nie myśleliście o festiwalu wyłącznie z czeskimi artystami, gdyby zagraniczne zespoły nie mogły przyjechać?
Tak samo, jak w ubiegłym roku - bez zagranicznych zespołów po prostu nie byłoby Colours. To nie byłoby to samo.

Co mogę teraz zrobić z biletami na ten rok?
Wszystkie bilety z zeszłego lub bieżącego roku zachowują ważność do 2022 roku. W żaden sposób nie trzeba ich aktualizować. Niezmiernie doceniamy Waszą pomoc - zatrzymując bilety na kolejny rok wspieracie tym samym nasz festiwal, jego ideę i wszystkie wydarzenia wokół, łącznie z rozbudowanym czterodniowym programem.

Jeżeli z osobistych powodów jesteście zmuszeni zwrócić bilet, możecie tego dokonać kontaktując się bezpośrednio ze sprzedawcą, za którego pośrednictwem dokonaliście zakupu.

Co z biletami jednodniowymi?

Prosimy Was o zachowanie biletów jednodniowych w miarę Waszych możliwości, przynajmniej do czasu zaplanowania programu poszczególnych festiwalowych dni. Postaramy się poinformować Was jak najszybciej o postępach związanych z przenosinami poszczególnych artystów.

Co z biletami dla dzieci powyżej 140 cm wzrostu do 15 roku życia?
Bilety te również zachowują ważność do 2022 roku. Jeśli Twoje dziecko kupiło bilet dla młodzieży na 2020 rok i przekroczy 15 lat do nowej daty festiwalu w 2022 roku, to bilet nadal pozostanie ważny (będziemy brać pod uwagę wiek w 2019 lub 2020 roku, wg daty, kiedy bilet został kupiony).

Co z biletami campingowymi?
Pozostają ważne do 2022 roku, ale również, w razie potrzeby, będzie można zwrócić te bilety.

Kiedy rozpocznie się przedsprzedaż biletów na 2022 rok i jaka będzie cena?
Przedsprzedaż biletów na Colours of Ostrava 2022 ruszy wkrótce poprzez czeski e-shop. Cena czterodniowego karnetu wyniesie 2990 CZK - to cena ostatniej puli przedsprzedaży, w której przestaliśmy sprzedawać bilety na rok ubiegły i bieżący.

Jakie konsekwencje ekonomiczne będzie miało przeniesienie festiwalu?
Ponowne przeniesienie festiwalu negatywnie wpłynie na ponad 6000 pracowników festiwalu oraz na ponad 450 dostawców z regionu Ostrawy i całej Republiki Czeskiej.

Czy zamiast Colours of Ostrava będziecie przygotowywać event zastępczy na lato?
Zdecydowanie tak. Dokładną formę i kształt zaproponujemy w najbliższych dniach. Kształt wydarzenia zależy przede wszystkim od tego, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać latem, tj. co będzie można zorganizować, a co nie.

Czy mogę w jakiś sposób wesprzeć Colours of Ostrava?
Za każdą formę wsparcia dziękujemy. Możesz nas wesprzeć w następujący sposób:

● zachowując swój obecny bilet na 2022 rok,
● kupując kolekcjonerski pasek na rękę
'Colours of Ostrava 2020: Festiwal, którego świat nie widział',
● kupując coś z naszego festiwalowego merchandisingu, który jest wykonany z materiałów organicznych, a produkowany we współpracy z lokalnymi dostawcami.

Dziękujemy za wsparcie!