Dubioza Kolektiv wydali nowy album!

INNE 31.01.2020

28 stycznia ukazał się dziewiąty album Bośniaków z Dubiozy Kolektiv! Nowa płyta pt. "#fakenews" to mieszanka miłości i wściekłości do życia i ludzi. Zespół już w lipcu wystąpi na Colours of Ostrava!

Zobaczcie najnowszy klip zespołu do piosenki "Take My Job Away":

Główną inspiracją dla nowego albumu Dubiozy była rosnąca na całym świecie popularność tzw. "fake newsów". „W czasach nieprawdziwych wiadomości, clickbaitowego dziennikarstwa, propagandy i dezinformacji trudno odróżnić prawdę od kłamstwa. To dlatego nasze piosenki próbują wyśmiewać wszelkiego rodzaju fałszywe wiadomości”. Na albumie gościnnie wystąpili tacy artyści jak: Manu Chao, meksykański zespół Los de Abajo i wielu innych.

Dubioza Kolektiv to żywiołowa mieszanka hip-hopu, trip hopu, reggae, ska, hardcoru i bośniackich ballad. 

Ich radykalizm nie jest celem samym w sobie. Zbudowały go okrutne, osobiste doświadczenia wojenne, które najwyraźniej pomogły muzykom zrozumieć, co naprawdę dzieje się na świecie. To właśnie z tego środowiska narodziła się Dubioza Kolektiv. Od początku domagali się bycia wysłuchanym, krzycząc o ważnych tematach, stworzyli prawdziwy fenomen. Zespół jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek, uznawany już za jeden z najlepszych i najpopularniejszych w Europie Wschodniej. Zostali wzięci pod skrzydła amerykańskiej wytwórni Koolarrow należącej do Billy'ego Goulda z Faith No More.