David Michie - autor bestsellera "Kot Dalajlamy" pierwszym gościem Meltingpot 2020!

Meltingpot 02.01.2020

Światowej sławy pisarz, autor bestsellera "Kot Dalajlamy" oraz wielu książek o medytacji i buddyzmie to pierwszy potwierdzony gość tegorocznego Międzynarodowego Forum Meltingpot.

Przewodnik medytacji, trener ludzkiej duszy i miłośnik duszy zwierzęcej. David jest znanym na całym świecie pisarzem, autorem bestsellera "Kot Dalajlamy" i wielu innych książek na temat medytacji i buddyzmu. Jego książki są czytane w 26 językach, w ponad 40 krajach! W ostatnich latach David prowadził seminaria w ramach wyjątkowego projektu "Mindful Safaris", w których opowiadał o uspokojeniu umysłu, przedstawiając życie w swojej rodzinnej Afryce. 

David urodził się i wychował w Zimbabwe w Afryce, teraz mieszka w Australii. Jako nastolatek, pod koniec lat siedemdziesiątych poznał buddyzm tybetański. Podczas studiów psychologicznych rozwijał swoją filozofię życia, a po trzydziestce, u szczytu kariery, wyruszył w wewnętrzną podróż. W ciągu pierwszych dwóch lat regularnej medytacji udało mu się zrealizować swój długofalowy cel - zostać pisarzem. Jego książka "Buddhism for Busy People" opisuje wprowadzenie go do Dharmy. David odniósł ogromny sukces w Australii, a jego twórczość została przetłumaczona na wiele języków świata.

Obecnie David dużo podróżuje. Jest mówcą, trenerem korporacyjnym oraz trenerem uważności i medytacji. Na swojej stronie www.davidmichie.com pisze bloga, którego odwiedzają co tydzień tysiące czytelników. Nagrania jego medytacji można usłyszeć na pokładzie Virgin Australia i Air New Zealand.

W 2015 roku opracował genialną koncepcję projektu "Mindful Safaris". Sprowadza ludzi do swojej ukochanej Afryki i poprzez połączenie wycieczek z sesjami medytacyjnymi odkrywa z nimi nieznane miejsca wokół siebie i wewnątrz siebie. „To miejsce, w którym młodzi ludzie, którzy wychodzą z miejskiej dziczy, odkrywają swoje mocne strony i rozwijają nowe umiejętności” - dodaje.