Colours of Ostrava przełożony na lipiec 2022, bilety zachowują swoją ważność

Organizacyjne 31.03.2021

Nowa data: 13 - 16 lipca 2022, zostańcie z nami!

Drodzy,

to dla nas jeden z najtrudniejszych momentów w historii Colours. Pełni nadziei planowaliśmy i przygotowywaliśmy się na kolejną edycję festiwalu przez cały rok, jednak sytuacja pandemiczna nie ulega poprawie. Nie mamy wyjścia i niestety musimy ponownie napisać te smutne wersety… Bardzo nam przykro, ale tegoroczną edycję Colours of Ostrava jesteśmy zmuszeni przenieść na następny rok. Oznacza to, że festiwal odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2022 roku.

Do niedawna naprawdę wierzyliśmy, że się uda. Wspólnie z innymi organizatorami w naszym kraju, czy w Europie pracowaliśmy nad działaniami, które pozwoliłyby na organizację dużych imprez kulturalnych w okresie letnim. Na przygotowanie tak dużego festiwalu, jak nasz, potrzeba kilka miesięcy. Dotarliśmy więc do momentu, w którym musimy podjąć ostateczną decyzję. Niestety, obecna sytuacja i brak perspektywy poprawy w letnich miesiącach, postawiły nas w sytuacji bez wyjścia - musimy ponownie przełożyć termin festiwalu.

Jesteśmy o rok starsi i bardziej doświadczeni. Był to trudny rok, bo wstrząsnął tym, co uważaliśmy za trwałe i niezmienne. Rok, który nie tylko prawie wymazał kulturę i muzykę na żywo z naszego życia, ale także zasadniczo wpłynął na zdrowie i życie wielu ludzi, wystawiając na próbę nie tylko pracowników służby zdrowia, dzieci w wieku szkolnym, i ich rodziców, ale tak naprawdę, w jakimś stopniu, każdego z nas. Ten rok, jako festiwal, mogliśmy przetrwać tylko przy wsparciu od Was, naszych uczestników i partnerów. Dziękujemy Wam!

W tej chwili ponownie zwracamy się do Was z wielką prośbą: wesprzyjcie nas, zachowując bilet z ubiegłego roku na następny rok. Wierzymy, że bilet, który posiadacie, jest i będzie dla Was światełkiem w tunelu, odroczonym w czasie wydarzeniem, na które nie możecie się doczekać, a które w końcu nastąpi. Wierzymy, że wspólne przeżywanie muzyki i kultury na żywo, stanie się tym, co nas ponownie połączy po tym mrocznym okresie. 

Jeżeli z osobistych powodów jesteście zmuszeni zwrócić bilet, możecie tego dokonać kontaktując się bezpośrednio ze sprzedawcą, za którego pośrednictwem dokonaliście zakupu.

Obecnie z powodzeniem pracujemy nad przeniesieniem jak największej liczby zagranicznych artystów, w tym głównych gwiazd, na następny rok. Wierzymy, że wkrótce podzielimy się z Wami dobrymi informacjami.

Wiemy, że minęło dużo czasu, odkąd widzieliśmy się na żywo. Mamy nadzieję, że wszyscy przetrwamy kolejny rok. Wierzymy, że to wpłynie na jeszcze bardziej intensywne i lepsze wrażenia zarówno dla Was, jak i dla nas.

Bardzo dziękujemy za każde wsparcie. Bądźcie zdrowi. Muzyka i kultura na żywo muszą przetrwać!

Zlata Holušová
Dyrektorka Colours of Ostrava

Więcej informacji dotyczących przeniesienia dziewiętnastej edycji Colours of Ostrava znajdziecie tutaj.