FAQ

Ekologia

Jako festiwal od lat używamy systemu plastikowych kubków zwrotnych NickNack, w tym roku stawiamy również na talerze Eko Plates. Kaucja za kubek wynosi 20 CZK.

Pamiętajcie, że na festiwalu sortujemy odpady - papier, plastik, szkło i puszki - używajcie specjalnych kolorowych koszy. Nawet jeśli teren festiwalu jest regularnie sprzątany, prosimy - dbajcie o czystość i porządek.

 

JAK SORTOWAĆ ODPADY I ZDOBYWAĆ NAGRODY?

Sortując odpady podczas Colours of Ostrava możesz otrzymać za to nagrodę na stoisku Net Festival. Wystarczy przynieść dziesięć lub dwadzieścia plastikowych lub papierowych odpadów bezpośrednio na stoisko Net Festival i wymienić je na zdrapkę.

 

JAK SORTOWAĆ ODPADY W KOLOROWYCH KOSZACH?

Odpady możecie również wyrzucać do specjalnych kolorowych koszy bezpośrednio na terenie festiwalu. Żółte kosze są na plastik, niebieskie na papier i szare na puszki. Możesz również sortować biodegradowalne naczynia. Wszystkie odpady z kolorowych koszy są gromadzone przez załogę czyszczącą w dużych pojemnikach, gdzie trafiają bezpośrednio do wtórnego przetwarzania - recyklingu. Przy odrobinie szczęścia możesz spotkać kogoś z ekipy Cisty Festival - wówczas otrzymasz kubek z edycji limitowanej zabawy.

 

JESTEŚMY CZYSTYM FESTIWALEM!

Dzięki segregacji śmieci podczas poprzednich edycji festiwal Colours of Ostrava otrzymał certyfikat "Czysty Festiwal". Certyfikat przyznawany jest przez organizację EKO-KOM. Otrzymują go wszystkie festiwale i letnie imprezy, które segregują odpady i dbają o czystość.

 

ZAGRAJ KONCERT NA REC.STAGE

Skorzystaj z wyjątkowej okazji, aby zagrać swój własny koncert w Colours of Ostrava! Niepowtarzalna scena uliczna w stylu nowojorskim jest otwarta dla każdego, kto chce się poddać recyklingowi muzyki!

Czysty festiwal i Samosebou.cz po raz czwarty wprowadzają scenę buskingową REC.busking. Wszystko, co musisz zrobić, to dotrzeć w czasie określonym w programie sceny jako busking (patrz program scen festiwalowych), umówić się z technikami w budce dźwiękowej, chwycić przygotowane instrumenty i zagrać. Ale ma jeszcze jeden warunek! Każdy, kto chce wystąpić na REC Stage, musi zrobić prosty instrument muzyczny wykonany z odpadów podlegających recyklingowi i użyć go podczas występu przynajmniej przez chwilę. Znajdź pod VP1!

Masz pytania? Napisz do nas!

Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoją wiadomość.

info@colours.pl