FAQ

Colours Plus

Informacje z 2019 roku, informacje na 2020 rok będą aktualizowane.

POZNAJ ATRAKCJE OSTRAWY

Projekt Colours Plus obejmuje promocję ostrawskich atrakcji dla uczestników Colours of Ostrava. Posiadacze festiwalowych opasek będą mieli możliwość odwiedzenia wybranych muzeów, zabytków i innych atrakcji miejskich całkowicie za darmo lub ze zniżkami.

Ostrawa niegdyś słynęła z ciężkiego, przemysłowego oblicza. Dziś zachwyca licznymi zabytkami i wyjątkową postindustrialną atmosferą. Co warto zobaczyć i jak spędzić wolny czas?

                                                                                      

ŚWIAT TECHNIKI  - ZABAWA DLA CAŁEJ RODZINY

1. DARMOWE WEJŚCIE DLA DZIECI. W ramach festiwalu Colours of Ostrava dzieci mają wstęp wolny (do 15 lat oraz do 140cm wzrostu). Uwaga! Wstęp tylko pod opieką osoby dorosłej.

2. ŚWIAT TECHNIKI jest częścią programu Family Park. Najmłodsi uczestnicy (dzieci do 6 lat) mogą odwiedzić zaprojektowany specjalnie z myślą o nich Dětský Svět

3. ROZRYWKA DLA DOROSŁYCH - Odwiedźcie wystawę CIAŁO I TECHNOLOGIA, znajdującą się na parterze Wielkiego Świata Techniki. Ta oryginalna wystawa pokazuje, jak nowoczesne technologie ułatwiają życie osobom niepełnosprawnym. Za pomocą komiksów możecie dowiedzieć się o historiach ludzi, którzy po ciężkich obrażeniach nie zrezygnowali z czerpania życia pełnymi garściami. Wypróbujcie funkcjonowanie w świecie, w którym zmysł dotyku zostaje zastąpiony wzrokiem, a centrymenty decydują, czy będziesz samowystarczalny, czy zależny od innych. Zbierajcie znaczki w specjalnych PUNKTACH i odwiedźcie tę wystawę z 50% zniżką. Odwiedźcie wystawę IGRÁČEK w U6 Małym Świecie Techniki. Wszyscy Czesi znają tę legendarną zabawkową figurkę, która pobudza dziecięcą fantazję i wyobraźnię. Wystawa jest  interaktywna, przygotowana dla dorosłych i dzieci. Wystawa zawiera także kącik fotograficzny. Za wstęp na wystawy pobierana jest opłata.

4. THE BIG BANG STAGE: tegoroczna nowość na festiwalu. Scena The Big Bang Stage poświęcona popularyzacji fizyki i cząstek elemenarnych. Uczestnicy będą mogli spotkać się i porozmawiać z czołowymi naukowcami z CERN i innych instytucji. Programowi towarzyszyć będą interaktywne warsztaty. Wystąpi m.in. Dorit Chrysler - światowej sławy muzyk grający na instrumencie muzycznym zwanym theremin, a fizyk i gitarzysta Mark Lewney wyjaśni teorię strun za pomocą kultowego utworu "Bohemian Rhapsody". Wejście na The Big Band Stage jest darmowe dla uczestników festiwalu. 

5. SCIENCE POINTS - stanowisko pełne eksperymentów naukowych, rozrywek i wyzwań, ponadto w okolicy dostępne będą dwa nasze żyroskopy. Wstęp dla uczestników Colours of Ostrava jest darmowy. 

GODZINY OTWARCIA PODCZAS COLOURS OF OSTRAVA:
środa: 12:00 - 20:00
czwartek - sobota: 11:00 - 20:00

CO TO JEST ŚWIAT TECHNIKI?

Interaktywne centrum naukowe, składające się z Małego Świata Techniki U6, znajdującego się w budynku byłej VI centrali energetycznej na terenie Dolnych Vitkowic oraz Wielkiego Świata Techniki, zlokalizowanego tuż obok w imponującym budynku, zaprojektowanych przez genialnego Josefa Pleskota. 

GDZIE NAS ZNALEŹĆ?

Jakie dodatkowe atrakcje oferuje Świat Techniki?
 ·WYSTAWY– cztery interaktywne i zabawne naukowo-technologiczne wystawy 
· BOGATY PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH – warsztaty w laboratioriach i inne ciekawe atrakcje 
· KINO 3D – kino 3D przygotowane dla 194 osób, prezentujące rozrywkowe dokumenty
 
Godziny otwarcia: Niedziela–Piątek 10:00–18:00, Sobota 10:00–20:00
Bilety można kupić w recepcji U6 Małego lub Wielkiego Świata Techniki. Wstęp ze zniżką 20% do Centrum Nauki i Technologii dla uczestników festiwalu obowiązuje tylko podczas trwania Colours of Ostrava. Więcej infromacji: stcostrava.cz.

                                                                                      

BOLT TOWER z pięknym widokiem na teren festiwalu

Szklana konstrukcja unikatowej wieży widokowej. Wyrosła tam, gdzie kiedyś buchał ogień. Bolt Tower to najwyżej położony punkt geograficzny w Ostrawie - widok z wieży rozciąga się na odległość 78 metrów. Wieża wyrosła na Wielkim Piecu nr 1 na dawnym terenie kopalń Witkowice Dolne. Kształtem przypomina ogień, który płonął tu w okresie funkcjonowania byłego zakładu huty żelaza. Teraz poza widokami oferuje odwiedzającym również wielofunkcyjne pomieszczenia oraz doskonałą kawę! Podpis na ścianie przypomina, kto ochrzcił unikatową budowlę. W 2015 roku zrobił to jamajski rekordzista, mistrz świata i zwycięzca olimpijski Usain Bolt.


                                                                                      

MILAN DOBEŠ MUSEUM 

Doświadczcie Colours of Ostrava w niekonwencjonalnym świecie op-artu! W tym muzeum możecie znaleźć dzieła najlepszych artystów z całego świata, wśród nich prace: założyciela op-art Victora Vasarely'ego, guru sztuk konkretnych: Josefa Albersa oraz Getulio Alvianiego z Włoch.

Jeśli chodzi o czeskich artystów, w muzeum znajdują się dzieła Jiříego Kolářa, Zdeněka Sýkory oraz Davida Borianiego i Aurélie Nemourse

 
Wykład: Josef Pleskot i Norbert Schmidt (CZE) - KRZYŻE ARTYSTÓW I ARCHITEKTÓW XX i XXI WIEKU
Piątek 19/ 7/ 16:00–17:00
Wykład na temat różnic w postrzeganiu tematu krzyża przez artystów. 
 
Godziny, w których odbywają się wycieczki z przewodnikiem w Milan Dobeš Museum 11:00–19:00 
Wycieczki z przewodnikiem odbywają się co godzinę 
 Wycieczka trwa 45–60 minut
Ostatnia wycieczka rozpoczyna się o 19:00
 
Program towarzyszący: 
OP-ART: Bądź jak Victor Vasaraly i stwórz swoje własne złudzenie optyczne 
Budowanie miasta: dzieci w roli architektów będą mogły zbydować swoje własne miast

 


                                                                                      

LANDEK PARK - MUZEUM GÓRNICTWA

Landek Park to jedna z pierwszych kopalni, powstałych w Ostrawie w XVIII wieku. Wzgórza obszaru Landek uznane są za unikat na skalę światową pod względem geologicznym, archeologicznym, historycznym, przyrodniczym i górniczym. Oprócz największej na świecie ekspozycji dotyczącej rozwoju górnictwa, techniki wydobywczej, ratownictwa, dowiecie się jak kiedyś wyglądała praca górników, zobaczycie sprzęty jakich używali, a także zjedziecie do podziemi klasyczną drewnianą windą. Landek Park na listę narodowych zabytków kultury Republiki Czeskiej. Przy kopalni znajduje się restauracja.

Macie ochotę poczuć się jak górnik? Przyjdźcie do Landek Parku. tutaj będziecie mogli przebrać się w hisotorycznych garderobach, pojeździć oryginalnymi samochodami, które są holowane przez działającą wciąż lokomotywę górniczą. Doświadczeni górnicy będą pełnić rolę przewodników podczas podziemnego spaceru. Nowością będzie wystawa „Ferdinand the Horse and Other Four-Legged Miners”, która bardzo podoba się dzieciom. Druga dostępna wystawa będzie równie wyjątkowa. Będzie przedstawiać kolekcję różnych aparatów oddechowych i ich rozwój od 1883 roku do chwili obecnej. Doświadczeni ratownicy górniczy zapoznają Was z technologią i doświadczeniami związanymi z podziemnymi akcjami ratowniczymi.
 
Kolejną atrakcją jest nowo otwarte Akwarium Landek. Znajdziecie tam wiele rodzajów ryb w wielkich akwariach (największe z nich ma 5000litrów!).
 
Podczas festiwalu wszyscy uczestnicy Colours of Ostrava otrzymają 20% zniżki na wstęp (za okazaniem festiwalowej opaski). Bilety można kupić w kasie Landek Park.
 
Wystawy górnicze są otwarte codziennie od 9:00 do 18:00, a ostatnia wycieczka rozpoczyna się o 16:00.
 
Więcej informacji o Landek Park tutaj. 
 
Adres:
Landek Park – Hornické muzeum
Pod Landekem č. 64
725 29  Ostrava – Petřkovice
GPS 49°51'59.461"N, 18°15'41.181"E

www.landekpark.cz


                                                                                      

 

IKEA I AVION SHOPPING PARK 

Bezpłatny parking, zniżkowe menu festiwalowe i zabawa dla całej rodziny!
Zaledwie 5 km od terenu Colours of Ostrava. Kampus jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi. Posiada strefę Wi-Fi. Posiada około 180 sklepów, kawiarni, restauracji, miejsc do relaksu, zabawy lub uprawiania sportu.
1. BEZPŁATNY PARKING: Zarezerwowane bezpłatne miejsca parkingowe podczas całego festiwalu.
2. ZNIŻKOWANE MENU FESTIWALOWE: Możesz wygodnie zjeść w restauracji IKEA lub zapakować jedzenie i zabrać je ze sobą na festiwal. Śniadanie: od 29 CZK. Obiad: od 69 CZK. Specjały dla dzieci: od 35 CZK.
3. OFERTY FESTIWALOWE na www.IKEA.cz/ostrava lub www.ostrava.avion.cz
4. KĄCIK DLA DZIECI: w IKEA i w centrum handlowym.
5. BEZPŁATNE ŁADOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH I WI-FI: w całym centrum handlowym.
6. SPORT, ROZRYWKA, RELAKS: Pokaż swoją opaskę festiwalową i uzyskaj zniżkę na wszystkie wymienione poniżej atrakcje.
E-motion Park - jazda elektrycznym gokartem z pewnością stanie się niezapomnianym przeżyciem.
Giraffe Fun Park - 2330 m2 zabawy dla dzieci. Najnowocześniejsze kino 9D, drabinki, zjeżdżalnie, gokarty i inne.
Strefa sportowa - 32-metrowa kolejka linowa dla dzieci i wielofunkcyjny plac zabaw do zabaw grupowych i indywidualnych. Sprzęt sportowy można wypożyczyć w punkcie informacyjnym w Avion (w pobliżu hipermarketu Albert). Wśród dostępnych sprzętów są m.in: piłka i bramki, siatka do siatkówki lub siatka do tenisa. Dostępne są również parasole, koce i sprzęt do grillowania.
 
Godziny otwarcia: 9:00–21:00, restauracja IKEA od 8:30.
Jak się tam dostać z festiwalu?
Samochodem: GPS 49.7991244N, 18.2277383E, transportem publicznym: linia tramwajowa nr 2 w kierunku Výškovice

                                                                                      

ZOO OSTRAVA

Ostrawskie zoo to obszar prawie 100 hektarów dla 4000 zwierząt, zarówno rzadkich gatunków egzotycznych, jak i przedstawicieli lokalnej fauny. Największymi atrakcjami są duże stada słoni oraz rodzina hipopotamów. Teren w większości miejsc dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ZOO znajduje się wyjątkowy park botaniczny z e ścieżkami o długości 6 km. Do największych atrakcji ZOO należy stado słoni ze słoniątkiem oraz Pawilon Ewolucyjny z atmosferą lasu tropikalnego.
 
Więcej informacji tutaj.
 
Dla posiadaczy opasek festiwalowych, bilety w cenie 90 CZK.
Godziny otwarcia: 9:00-19:00
Telefon: 596 241 269
Adres: 197 Michálkovická, Ostrawa (do ZOO możecie dostać się transportem publicznym, linia numer: 104)

                                                                                      

NOWY RATUSZ - wieża widokowa oraz ZAMEK ŚLĄSKOOSTRAWSKI

Dla uczestników Colours of Ostrava - zniżka 20% na bilety (po pokazaniu opaski festiwalowej)!

NOWY RATUSZ - wieża widokowa
Z wysokości 73 m rozpościera się piękny widok na miasto w zieleni. Na taras widokowy można wyjechać windą. Przewodnik na miejscu przybliży historię Ostrawy i opowie kilka ciekawostek związanych z miastem.  
Prokešovo nám. 1803/8,702 00 Ostrava, www.ostravainfo.cz/cz/objevuj-ostravu/vyhlidkova-vez


 

ZAMEK ŚLĄSKOOSTRAWSKI 
Zamek wybudowali w drugiej połowie XIII wieku książęta cieszyńscy z rodu Piastów. Miał chronić szlak prowadzący z Opavy przez Hlučín i Cieszyn do Krakowa, przede wszystkim zaś bronić granicy państwa polskiego, którą tworzyła wtedy rzeka Ostrawica. Znaczenie zamku podkreśla fakt, że został otoczony murami o wysokości 4 m i szerokości 2,5 m.

Wycieczki z przewodnikiem odbywają się codziennie o godzinie: 10:30, 12:30 i 14:30. 
http://hrad.cerna-louka.cz
Adres: Hradní 1, 710 00 Ostrawa

Telefon: 420 596 115 967


                                                                                      

GALERIA PLATO

Galeria w centrum handlowym - 5000 metrów kwadratowych dla miłośników sztuki!  Wstęp dla posiadaczy karnertu Colours of Ostrava - 1 CZK. PLATO to idealne miejsce dla osób, które chcą zrozumieć szerszy kontekst świata. Odzwierciedla jego złożoność i bogactwo poprzez współczesne sztuki wizualne. Wnętrze to dzieło 18 artystów, bistro oferujące specjalne menu festiwalowe, ogród postapokaliptyczny, inspirująca biblioteka, kino, scena teatralna i koncertowa. 

WYSTAWY
Bauhaus Twins 

Instalacja złożona z elementów fasady Bauhaus Art School w Dessau (Niemcy)

Tymczasowe konstrukcje 1,2,3,4,5,6 
Biblioteka, bistro, sklep, ogród, szatnia, punkt informacyjny,  scena, wystawy dzieł sztuki 

Lucie Rosenfeldová: Oh, my own?
Wystawa jednego dzieła sztuki 

PLATO - Geo-lokalizacja
Minerałami i kamienie półszlachetne. 

                                                                                      

COOLTOUR - CENTRUM KULTURY

Pyszne, niedrogie śniadania w miłym otoczeniu! Strefę Cooltour znajdziecie po drodze z campingu, przy Černá louka. Posiadacze festiwalowej opaski otrzymają specjalna ofertę śniadaniową! Cooltour oferuje także świeżo wyciskane soki, koktajle, piwo beczkowe i inne mocniejsze trunki. Zapraszamy! 

Černá louka 3188, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava,www.cooltourova.cz  


                                                                                      

CAFE CLUB DOCK

Wszystkich uczestników Colours of Ostrava zapraszamy do spędzenia wspaniałego czasu nad rzeką. Robimy pyszne śniadania i otrzymujemy specjalną zniżkę 1 + 1 na kawę i domowej roboty lemoniady. 
Havlíčkovo nábřeží 28, 70200 Ostrava, godziny otwarcia podczas festiwalu: 10:00-17:00, www.clubdock.cz  

                                                                                      
 

RESTAURACJA MINIGOLF

Zagraj w miniaturowego golfa - popularną grę dla całej rodziny! Restauracja z przyjemnym ogrodem, zlokalizowana na terenie lasu  Bělský.  1 + 1 gracz za darmo (dla posiadaczy festiwalowych opasek)

Adres:
Čujkovova 3081/52a
700 30 OSTRAVA
Godziny otwarcia:
poniedziałek - niedziela 10:00-22:00

www.restaurace-minigolf.cz   

                                                                                      

SZUKASZ NOWYCH DOŚWIADCZEŃ? POZNAJ OSTRAWĘ OCZAMI BEZDOMNYCH -  PRAGULIC COLOURS OF OSTRAVA 

Cena biletu dla posiadaczy opaski festiwalowej: dorośli 200 CZK / zniżka 100 CZK

Spaceruj po mieście i odkryj jego prawdziwe oblicze! Wycieczki turystyczne z lokalnymi bezdomnych.  Poszerzający horyzonty, pomocniczy program społeczny, który pomaga bezdomnym od 2012 roku, zatrudniając ich  jako przewodników miejskich. Atrakcja również dla rodzin z dziećmi. Przewodnicy zostali starannie wybrani, i wyszkolenia, a do tego są bardzo mili. 
Więcej informacji: ostrava.pragulic.cz

                                                                                      

DUEL PARK - ESCAPE ROOM

Specjalnie dla gości Colours of Ostrava - trzy nowe gry: Egipt, Armageddon i Tajemnice Luwru. Świetna rozrywka dla 2-6 osób.

Gry: Egipt i Armageddon (60 min)
Opłata za wstęp z opaską  Colours of Ostrava: 900 CZK (cena standardowa: 1500 CZK)
Gra: Tajemnica z Luwru (45 min)
Opłata za wstęp z opaską Colours of Ostrava: 720 CZK (cena standardowa: 1200 CZK)

Čujkovova 42, Ostrava-Zábřeh, rezerwacja: www.duelpark.cz/rezervace/ lub z Martiną Novotną, tel: 774 774 682

                                                                                      

OSTRAVA E-MOTION PARK

Wszyscy uczestnicy festiwalu za okazaniem opaski otrzymują zniżkę. Cena za standardowy wstęp: 159 CZK (bez zniżki: 199 CZK), za wstęp PRO: 199 CZK (bez zniżki:  249 CZK). Każdy uczestnik otrzyma jeden darmowy napój (colę, fantę, sprite, kawę, herbatę lub wodę). Hala będzie otwarta codziennie od 10:00 podczas Colours of Ostrava (od środy do soboty)

Rudná 3120/126, Ostrava - Zábřeh, www.e-kary.cz  


                                                                                     

URBAN MOTION PARKOUR PARK 

Park Urban Motion Parkour oferuje uczestnikom festiwalu bezpłatne wejście dla osoby towarzyszącej, a także 1 godzinę szkolenia trenerskiego po specjalnej cenie (dla osób indywidualnych lub grup). Zapraszamy wszystkich miłośników tego sportu do nowo otwartej hali UM Parkour Park. Za bezpieczeństwo odpowiadać będą doświadczeni trenerzy, którzy pomogą Wam doskonalić Wasze umiejętności i przekraczać swoje granice. Ponad 500 m² powierzchni zapewnia szeroką gamę przeszkód. Spróbujcie sami! 

Strojní 149/13, Ostrava-Kunčice, www.umparkourpark.cz  

                                                                                      

JOJO PARK

50% zniżki na całodniowy bilet dla uczestników Colours of Ostrava. JoJo Park to centrum rozrywki dla rodziców z dziećmi od 0 do 11 lat, gdzi ani dzieci, ani dorośli nie będą się nudzić. W Jojo Park znajdziecie kawiarnię z doskonałą kawą, pysznymi przekąskami, pizzą i wieloma napojami. Plac zabaw dla najmłodszych dzieci sąsiaduje z kawiarnią. Starsze dzieci mogą skorzystać z innych atrakcji centrum, takich jak: duży labirynt, dmuchany zamek, hokej na lodzie, tenis stołowy, minigolf.
Výškovická 3086/44, 700 30 Ostrava, www.jojopark.cz 

 

                                                                                      

DINOPARK OSTRAVA

Pokaż swoją opaskę festiwalową, kup bilet dla dorosłego i otrzymaj darmowy bilet dziecięcy! Promocja nie łączy się z innymi zniżkami. Odwiedźcie wyjątkowy park rozrywki pełen robotycznych i statycznych modeli dinozaurów w naturalnej wielkości.  W cenie biletu zawiera się także kino 3D, przejażdżka DinoExpres, wulkan mezozoiczny, wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci.  

DinoPark znajduje się w dzielnicy Ostrava Orlova i Doubrava.  
U DinoParku 1, 735 22 Doubrava, tel. +420 378 774 636, e-mail: ostrava@dinopark.cz, 
www.dinopark.cz

 

Masz pytania? Napisz do nas!

Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoją wiadomość.

info@colours.pl